Carregant Esdeveniments
  • Aquest event ja ha passat.

El món del trail running és encara majoritàriament masculí, però grans noms de dona omplen les classificacions de cap a cap. I aconsegueixen els seus èxits a la seva manera. Entrenament, rendiment, alimentació, cicle hormonal, relaxació o material, entre d’altres, entesos i pensats per córrer en femení.

En aquesta ocasió ens acompanyaran les grans Laia Andreu i Anna Grífols que, juntament amb un gran equip, ens ajudaran a treure el màxim profit del cap de setmana amb sessions tècniques, entrenaments, xerrades i molts somriures.

PROGRAMA

Dissabte

08h30 Benvinguda. Presentació: organització, programa, material

09h00 ENTRENAMENT 1 (2h). Pujades, baixades, tècnica bastons, etc. Laia Andreu

11h00 Retorn. Tècniques hipopressives per a dones corredores. Núria Codina

12h00 Aperitiu, dutxes i massatge (opcional)

13h00 Dinar

15h00 Nutrició en l’esport femení. Anna Grífols

16h30 Tir amb arc. Pekas // Ioga. Sílvia Leal (2 x 1.5h)

19h30 Sopar col·loqui d’experiències

21h30 Activitat de nit: sortida amb frontals

Diumenge

06h00 Esmorzar

08h00 ENTRENAMENT 2 (3.5h). 2 grups, 10 i 20 km. Laia Andreu i Sílvia Leal

12h00 Retorn, aperitiu, dutxes i massatge (opcional)

13h00 Dinar

15h30 Comiat

 

LES PLACES PER AQUEST ESDEVENIMENT ESTAN EXHAURIDES